A jobb felhasználói élmény biztosítása érdekében sütiket használunk...

ELFOGADOM
20 éve az egészségmegőrzés szolgálatában
Kategóriák

Szelén, az ezer arcú támogató

A szelén egy rendkívül fontos nyomelem, egy olyan mikro-tápanyag, amit a szervezetünk nem tud előállítani, tehát szükséges a bevitele.  Tudományosan megállapított szervezetre gyakorolt hatása rendkívül sokrétű és hatása szerteágazó. 20-30 különböző fajta enzimet is támogat.
Kis mennyiségben van szükség rá, de hiánya mégis több féle betegség kialakulását idézheti elő. 
Köztudott, hogy Európa, benne hazánk is fokozottan szelén-hiányos terület. Pótlása nagyon fontos, étkezéssel vagy étrendkiegészítővel.


Szelén készítmények

 

Szelén hatása a szervezetre

Fontos antioxidáns, képes közömbösíteni a káros hatású szabadgyököket
Lassítja az öregedési folyamatot
Fontos szerepe van a férfi ivarszervek működésében
Támogatja az immunrendszer egészséges működését
Védi a szívet, mivel gátolja a vérrögképződést. csökkenti az infarktus kockázatát
Fontos a hasnyálmirigy megfelelő működéséhez
Klimax idején enyhítheti  a rossz közérzetet
Szelén adagolással megelőzhető a szürke- és zöldhályog
Szükséges a szelén a pajzsmirigy egészséges működéséhez 
Az immunrendszer hatékonyságának fokozásán keresztül hozzájárulhat a herpeszt, az övsömört és a pikkelysömört okozó  vírussal szembeni védelemhez.

Néhány fontos, kiemelt szelén-hatás

Szelén hatása a pajzsmirigyre

A szelén fontos a pajzsmirigy megfelelő működéséhez, amely nagyobb mennyiséget tartalmaz belőle, mint az emberi test bármely más szerve. 

Szelén hatása a szívre

A szelénhiány összefüggésbe hozható a szívbetegségek fokozott kockázatával.  Az oxidatív stressz és a gyulladás összefüggésbe hozható az érelmeszesedéssel vagy a plakk felhalmozódásával az artériákban, azonban a szelén gyulladásellenes hatása meggátolja ezt.

Szelén hatása a bőrre, gyulladásra

Mivel a szelén felveszi a harcot a szabad gyökök ellen, késlelteti az öregedés jeleit, minimalizálja a bőrkárosodást, és még a bőrrákot is megelőzheti. A gyulladást az ultraibolya sugárzás, a stressz, a helytelen táplálkozás és az ásványi anyagok hiánya okozza. E-vitaminnal párosítva sokat tesz a bőrsejtek védelméért. Elpusztítja a fejbőr korpásodását okozó gombát, ezért a szelén-szulfid számos hajápoló készítmény összetevője. A szabad gyökök károsítják hajhagymákat, azonban az antioxidáns szelén meggátolja ezt. Erősíti a szőrtüszőket és felgyorsítja a hajnövekedést. 

Szelén hatása a fogyásra 

A szervezetnek szelénre van szüksége a pajzsmirigyhormonok előállításához, amelyek segítenek szabályozni az anyagcserét. Diétával kombinálva a szelén szerepet vállal a fogyásban különösen, ha valakinek pajzsmirigy-alul működése van. A kutatások szerint ösztönzi a súly- és zsírvesztést a normál pajzsmirigyműködésű betegeknél.

Szelén hatása az ízületekre

Úgy tűnik, a szelén segíthet megelőzni a rheumatoid arthritist. Alacsony szintje és az ízületi gyulladás között közvetlen összefüggést találtak. A reaktív oxigénfajták és más szabad gyökök károsítják a porcot és gátolják a porcokat felépítő anyagok és kollagén szintézisét. 

Rákellenes nyomelem

A vér magas szelénszintje bizonyos típusú rák köztük a mell-, tüdő-, vastagbél- és prosztatarák alacsonyabb kockázatával jár. Fontos megjegyezni, hogy ez a hatás csak az élelmiszerekből nyert szelénhez kapcsolódott, nem pedig a kiegészítőkhöz. Bizonyos kutatások azt sugallják, hogy a szelén kiegészítés csökkentheti a mellékhatásokat a sugárterápiában részesülő betegeknél, javíthatja az életminőséget, és csökkentette a sugárzás által kiváltott hasmenést méhnyak- és méhrákban szenvedő nőknél. 

Védi az agy egészségét

Az oxidatív stresszről úgy tartják, hogy szerepet játszik az olyan neurológiai betegségek kialakulásában és progressziójában, mint a Parkinson-kór, a sclerosis multiplex és az Alzheimer-kór. Számos tanulmány kimutatta, hogy az utóbbiban szenvedő betegek vérében alacsonyabb a szelénszint, így annak növelése jótékonyan hat az agyra.

Asztma ellenes tulajdonságok

A szelén gyulladáscsökkentő képessége miatt csökkentheti az asztmával kapcsolatos tüneteket. A magasabb vérszelénszinttel bíró asztmás betegek tüdőfunkciója jobb volt, mint az alacsonyabb szelénszinttel rendelkezőké. 

Szelén-források

A szelén legjobb természetes forrásai a gabonafélék és a zöldségek. Ezek közül is kiemelkedik a brokkoli, a hagyma, a paradicsom, a búzacsíra, a búzakorpa, a barna rizs, a zab, a tonhal és a tenger gyümölcsei. Húsok közül a szárnyasok húsa, vese, máj és a vörös húsok is tartalmaznak szelént.

Ajánlott napi adag

A szelén ajánlott napi adagja férfiaknak 70 µg, nőknek 55 µg, de sok táplálkozási szakember szerint az optimális szelénfogyasztásnak hosszú távon napi 100, illetve 200 µg közé kellene esnie. Ennél többet, de legfeljebb 600 µg-ot csak rövid ideig, vírusfertőzések kezeléséhez, illetve a rák gyógyításához szabad használni.


Szelén tabletta szedése általában étkezés után javasolt. A termék dobozán lévő adagolási utasítást mindig tartsuk be, az előírt adagnál többet ne szedjünk be, és csak a javasolt ideig, kúraszerűen fogyasszuk. Lehetőség szerint szerves Szelén-készítményt szedjünk, a könnyebb felszívódás, a jobb beépülés okán.

Szelén kapszula, tabletta

 

Lejegyezte.

Barátfalvy Irén

2022.november 1-én